Home / Vücut Geliştirme / Evde Basit Vücut Geliştirme

Evde Basit Vücut Geliştirme

Evde vücut geliştirmek  istiyorsunuz fakat ne sıkı bir program takip edecek vaktiniz var ne de sıkı bir diyet uygulayacak sabrınız. Eğer böyle bir düşünce içindeyseniz ilk olarak  aklınızda kaslı belirgin hatlı bir vücut görseli varsa onu çıkartmanız gerekir. İyi bir vücut disiplin, program ve çalışma ister.

Konumuz evde fazla zahmet girmeden  vücut geliştirme ile uğraşmak olduğundan bu konu ile ilgili devam edelim. Evde fazla uğraşacak vaktiniz ve sabrınız olmasa bile kısa süreli antrenmanlar ile en azından sağlığınızı korumak ve dinç hissetmek için vücudunuza bir katkıda bulunabilirsiniz.

Basit Antrenman Programına Örnek Verecek Olursak ;

İlk olarak bütün vücudunuzu etkileyebilecek bir kaç basit hareket seçelim. Bu hareketleri evde vücut geliştirme programı adlı makalemizde yayınladığımız hareketlerden seçebilir ve harekelerin yapılışlarını ve tekrar sayılarını orada ki anlatımlara uygun olarak uygulayabilirsiniz.

Basit anrenman programında hareket seçimi yapmak için dikkat etmeniz gereken şeyler en az 1 adet tüm vücudu çalıştıracak egzersiz hareketi seçmeniz gerekir. Diğer hareketleri ise gün içinde fazla çalıştıramadığınız’ı düşündüğünüz kas gruplarına göre seçebilirsiniz.

En az 3 adet hareket seçmeniz vücudunuz açısından oldukça önemli bir fayda sağlayacaktır.

Seçmiş olduğunuz hareketleri sabah uyandığınızda uygulamak  gün içinde daha zinde olmanızı ve uyandıktan sonra daha hızlı uykunuzun açılmasını sağlayacaktır. Sabah kaslarınızın uyarılmasını sağlayan egzersiz harekeleri sayesinde kaslarına ulaşan kan basıncı artacak ve gün içinde beslenmenize de bağlı olarak bir nebze de olsa vücut geliştirme daha doğru bir tabirle vücut sıkılaştırma sağlamış olacaksınız. Aynı zamanda gün içinde uyarılan kaslar yağ yakımınızı hızlandıracak ve bağışıklık sisteminizin güçlenmesine fayda sağlayacaktır.

Yukarıda belirttiğimiz beslenmenize de bağlı olarak kelimesini biraz daha açalım ;

Vücut Geliştirme Beslenmenin Önemi

Vücut geliştirme sporunun her dalında beslenme oldukça önemli bir değere sahiptir. Hatta sadece vücut geliştirme sporunda değil hayatımızda beslenme oldukça önemli bir değere sahiptir. Beslenme derken kast ettiğimiz karnımızı doyurmak değil karnımızı doğru besinler tüketerek doyurmaktır. Basit vücut geliştirmede de beslenme oldukça önemli bir değerdir. Eğer sağlıklı bir yaşam sürmek ve düzgün bir fiziğe sahip olmak istiyorsanız sporun yanı sıra beslenmenize de çok önem vermeniz gerekir.

Doğru bir beslenme düzeni ile  yağ yakımı, kilo kazanımı, kilo verimi, kas kazanımı, psikolojik  moral , zindelik gibi bir çok etkene sahip olabilirsiniz. Beslenme düzeni ve önemi ile ilgili daha detaylı bilgi almak için beslenmenin önemi adlı yazımıza göz atabilirsiniz

Kısacası makalemizde sunduğumuz bilgiler ve kaynaklar eşliğinde günlük yaşantınızda ufak değişiklikler yaparak ve günde 5 dakikanızı alacak basit vücut geliştirme programını uygulayarak daha sağlıklı ve daha iyi bir vücuda sahip olmanız mümkün. En azından kendinize 5 dakikanızı ayırabilecek kadar değer verin.


About iyivucut

Check Also

Vücut Geliştirme Sistemleri

Vücut Geliştirme Kasım Ayı Bulk Dönemi

Merhabalar uzun bir aradan sonra tekrardan yeni konumuz ile beraberiz, “Vücut Geliştirme Kasım Ayı Bulk …

One comment

  1. Evde vucut gelistirmek istiyordum bu iyi oldu tesekkurler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir