Home / Fitness / Hızlı Kilo Verme Çılgınlığı

Hızlı Kilo Verme Çılgınlığı

Merhabalar bu seferki konumuz hızlı kilo verme çılgınlığına hitaben yazılmış, yazılması bize boynumuzun borcuymuş gibi hissettiren hızlı kilo verme çabasında olanları bilgilendirme amaçlı bir makaledir.

Başlangıç olarak günümüze çok fazlaca duyduğumuz bir kaç diyalog ile başlayalım.

” – Bizim bir arkadaş var bir çay aldı her gün içti 1 ayda 15 kilo verdi

+ Vay be hangi çaymış söyle de hemen kullanayım”

” – Bacanağım bir aktardan karışım aldı 200 kiloydu kullandı 1 haftada yok oldu.

+ Yok oldu ?

– Yok oldu ya o kadar etkili bir kilo verdirme karışımıydı ki 200 kiloluk adam eridi bitti

+ Vayyy be gözünü seveyim beni de o aktara getir fazlalıklarımdan kurtulmam lazım ”

 

Evet bu diyaloglar böyle uzar gider size anlatma şeklimiz belki komik belkide saçma gelmiş olabilir fakat maalesef bu olayları yaşayan binlerce insan var çevremizde, hatta belki de bu makaleye hızlı kilo verme yolları ararken ulaştıysanız siz de bunlardan biri olabilirsiniz.

Hızlı kilo vermenin zararları hakkında defalarca farklı konularımızda bilgiler vermeye ve hatırlatmalar yapmaya çalıştık, yine de etrafımızda bulunan bunca insanın böyle bir hataya baş vurmasını izledikçe bu konuya odaklı bir yazı yazarak en azından içimizi rahatlamamız gerektiğini düşündük.

Paranızı, sağlığınızı, hayatınızı hiçe sayarak kilo vermek uğruna bilinçsiz şekilde harcamanız gerçekten oldukça üzücü bir durum.

Öncelikle ilk olarak bilmenizi istediğim kural diyete başlanıldığında veya vücut geliştirme vb. spora başlanıldığında vücutta ki fazlalık suyun atılmasından dolayı ilk 1 ay haftada 2-3 kilo vermeniz normal karşılanabilir bakın 2-3 kilo o da bir aylığına diyoruz , içtiğiniz karışımlar haftada 10 kilo gibi rakamlar vaat ediyor.!

Neyse ilk haftalar 2-3 kilo vermek normal karşılanabilir fakat ilk ay bittikten sonra düzenli bir spor ve diyet ile ideal olarak haftada maksimum 1-1.5 kilo vermeniz gerekir.

Aksi taktirde vücudunuzda ciddi mineral , vitamin eksikliği ve farklı bir çok rahatsızlığa yol açacak nedenlerin oluşmasına yol göstermiş olursunuz. Bu rahatsızlıklar sandığınız kadar da basit bir rahatsız değil ucu yatalak kalmak, kanser gibi bütün hayatınızı bitirebilecek ciddi problemlere çıkan önemli hastalıklardır.

Ya ben öyle bilmediğim şeyler içmiyorum yeşil çay içiyorum

Yeşil çay iç içme diyen yok fakat yeşil çayın düzenli kullanımda düzenli kullanımı yağ yaktırdığı ve metabolizmayı hızlandırdığı kanıtlanmış bir gerçek fakat sen haftada 5 kilo vermek için günde bir demlik yeşil çay içersen yeşil çay sana kilo vermenin yanı sıra hayatını verdirir.

Ayrıca yeşil çayın hipertiroidi, kalp damar hastalıkları, gebelik gibi durumlarda kullanılması da oldukça ciddi sorunlara neden olur.

Ciddi bir şekilde araştırmadan girdiğiniz kilo verme serüveni size kilodan çok canınızı, sağlığınızı, mutluluğunuzu verdirir. Kilo vermek sanıldığı kadar basit bir durum değildir zaten öyle olsa onca profesör, doktor bunun için yıllarını okumakla heba eder mi ? etmez tabi.

Kısacası konuyu özetlememiz gerekirse haftalık ideal kilo verme limiti normal koşullarda 1-1,5 kilo arasıdır.

Kilo vermek ciddi bir iştir dedikodu ile yola çıkımamalı alanında uzman bir diyetisyen , doktor eşliğinde başlanmalıdır.

Kilo vermek için düzenli sağlıklı beslenmek ve spor yapmak en ideal ve sağlıklı seçimdir bu sayede kilo verirken sağlığınızı tehdit etmemiş aksine sağlığınızı arttırmış sağlıklı bir vücuda sahip olmuş olacaksınız.

Sağlıklı Günler


About iyivucut

Check Also

Vücut Geliştirme Sistemleri

Vücut Geliştirme Kasım Ayı Bulk Dönemi

Merhabalar uzun bir aradan sonra tekrardan yeni konumuz ile beraberiz, “Vücut Geliştirme Kasım Ayı Bulk …

2 comments

  1. hızlı kilo verme gerçekten bir hastalık haline geldi balık etli daha güzelsiniz 😀

  2. Biz ne zaman kilo vereceksen zahiiir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir