Home / Kahve İle Yağ Yak Enerji Kazan

Kahve İle Yağ Yak Enerji Kazan

Bu Kahve Yağ Yakmanızı Hızlandıracak Aynı Anda Enerji Sağlayacak

Özellikle diyet ve definasyon döneminde ki kahve severler için heyecan verici bir tarif. Bir kahve düşünün yağ yakmanızı sağlayacak ve size enerji verecek yanı sıra vücudunuzda ki toksinlerden de kurtulmanız için fayda sağlayacak!. Evet böyle bir kahve karışımı mümkün ve bunu bir yerden almanıza gerek yok evde kolayca yapabileceğiniz pratik bir kahve karışımı. Definasyon dönemi için diyet programlarınıza mutlaka eklemeniz gerektiğini de baştan söyleyelim.

Nedir Bu Kahve Karışımı ;

İçeriği ;
Süt (Yağsız)
Tarçın
Kahve (filtre veya sade kahve)

Yağsız süt, tarçın ve kahve’den yapılan basit bir karışım olan yağ yakıcı kahvemiz içeriğinde bulundurduğu bu üç malzeme sayesinde gerçekten zayıflama ve yağ yakma diyetleri için önemli bir içecektir.
Kahve ; İştahın azalmasına ve bu sayede zararlı abur cuburlardan uzak durmanızı sağlar , içeriğinde bulundurduğu kafein sayesinde enerjinizi toplamanızı ve idrar sökme özelliği sayesinde su ile tüketildiğinde vücudunuzun toksinlerden temizlenmesini sağlar.
Süt ; Protein ihtiyacının karşılanmasını , kalsiyum ihtiyacının karşılanmasını ve kan şekeri dengesini düzenlenmesini sağlayarak yağ yakmak için olmazsa olmaz olan bu üç maddeyi içeriğinde bulundurur.
Tarçın ; Tatlı isteğini azaltır ve kan şekeri dengesinin düzelmesini sağlar

Yapılış ;
1 bardak süt ve 1 adet çubuk tarçın (yoksa bir tatlı kaşığı toz tarçın) kısık derece ve yavaşca cezvede süt hafif köpürene kadar ısıtılır.
Isıtılan tarçınlı süt 5-6 saat dinlenmeye bırakılır
Yemeklerden 1 saat önce dinlenmiş karışıma 1 tatlı kaşığı kahve koyularak tekrar ısıtılır ve kahvenin iyice karışması sağlanır ve içilir.
Bu kadar basit 🙂

Önemli detaylar ;

Tarçın ve sütün kısık derecede ve yavaşca kaynatılmasının nedeni tarçın özlerinin süte tamamiyle karşmasını sağlar yüksek ateşte kaynatılan karışım tarçının etkilerinin azalmasına neden olur.
Bekletme süresi ; 5-6 saat bekletilmesinin nedeni tarçın özleri ve sütün birbirlerine iyice karışmasını ve artık bir bütün olmasını sağlar.
Bekletilme sürecinde dolap’da muhafaza edilmelidir aksi taktirde sütün bozulmasına neden olabilir.
Kahveyi sonradan eklemek ; Kahveyi önceden eklerseniz bekleme sürecinde kahve dibe çöker ve kahveden verim alamamanıza neden olur. Kahve içerisinde bekletir ve tekrar ısıtırsanız karışımın bozulmasına neden olursunuz.
Kahve tüketildikten sonra ; Karışım tüketildikten sonra yaklaşık 2 bardak soğuk su tüketilerek kahvenin toksinleri atmasına yardımcı olursunuz. Ve soğuk su sayesinde ek olarak bir yağ yakımı sağlarsınız.
Ne zaman tüketilmeli ;
Yağ yakımı sağlayan karışımı yemeklerden 1-2 saat önce ve spordan yarım saat önce tüketilmesi maksimum verimi almanızı sağlayacaktır. Bu karışım ile yağ yakmak artık daha keyifli